Anunt expirat.
Vizualizeaza anunturi asemanatoare:
03/12/2010 urgent angajam director de agentie asigurari
03/12/2010 urgent UNIT MANAGER
20/11/2008 DIRECTOR PUNCT DE LUCRU ORADEA
23/01/2016 Vand tuburi
15/06/2015 Consultant vanzari

Director vanzari

Clientul nostru este localizat in judetul Bihor care isi desfasoara activitatea la nivel de piata inca din 2012, actualmente facand parte dintr-un mare grup de firme!
Obiectul principal de activitate al firmei este prelucrarea primara a bustenilor de lemn prin transformarea lor in produse necesare constructiilor (de exemplu: grinzi, suporti din lemn pentru acoperis, sipci, etc).

Responsabilitatile postului:
- Elaborarea si urmarirea planului de vanzari si profit;
- Identificarea directiilor de dezvoltare si promovarea de noi produse/solutii;
- Propunerea si implementarea masurilor de reducere a costurilor;
- Prospectarea pietei la nivel national si international in vederea gasirii de noi potentiali clienti;
- Elaborarea/implementarea programelor de masurare a satisfactiei clientilor;
- Asigurarea rezolvarii cerintelor clientilor;
- Stabilirea unor relatii de dezvoltare cu noi clienti;
- Realizarea si transmiterea periodica de raportari privind activitatea desfasurata.

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Studii superioare economice si/sau tehnice;
- Experienta anterioara in vanzari - industria lemnului constituie avantaj;
- Permis de conducere Cat.B;
- Entuziasm, creativitate si implicare;
- Nivel ridicat al abilitatilor de comunicare si negociere;
- Abilitati de vanzare/promovare a produselor companiei;
- Gandire strategica, capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitatea de a organiza, prioritiza si executa proiecte multiple cu focus pe time management si eficienta;
- Un om cu ambitie mult peste medie, pasiune pentru ceea ce face, seriozitate cu toti colaboratorii, disponibilitate pentru program prelungit, rezistenta la situatii de presiune si stres.

Se ofera:
- Pachet salarial deosebit;
- Autoturism + PC + telefon de firma;
- Premii raportate la realizari;
- Diurne in cazul deplasarilor;
- Contract individual de munca si/sau alt raport de colaborare (se va negocia in functie de situatie).

Contact de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro.