Anunt expirat.
Vizualizeaza anunturi asemanatoare:
01/11/2016 Contabil Autorizat Ceccar
07/11/2016 Contabilitate Oradea - Expert Contabil Autorizat Ceccar
11/08/2010 Contabil - PFA
08/05/2019 ANGAJEZ CONTABIL
15/09/2016 Contabilitate Oradea

Contabil sef

Suntem un grup de firme ce activam in domeniul constructiilor civile si industriale cu o vechime de peste 15 ani pe piata!

Responsabilitatile postului:
- Organizeaza, indruma si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
- Intocmeste situatia fluxurilor de numerar;
- Mentine corespondenta cu clientii legat de incasarea facturilor;
- Organizeaza platile catre colaboratori/salarii;
- Verifica inchiderea conturilor;
- Intocmeste si verifica Balanta de verificare si Bilantul societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
- Verifica si semneaza jurnalele de TVA si decontul de TVA;
- Verifica si semneaza stabilirea impozitelor - impozitul pe profit, pe dividende, a taxelor locale si a declaratiilor aferente;
- Intocmeste rapoarte/situatii financiare catre managerul general;
- Mentine relatiile cu institutiile bancare cu care societatea colaboreaza, precum si cu institutiile statului;
- Verifica si semneaza situatiile trimestriale, semestriale si anuale;
- Verifica si supervizeaza activitatea angajatiilor din subordinea sa;
- Evalueaza si instruieste personalul din subordine;
- Reprezinta societatea in cazul controalelor financiare.

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Sudii superioare economice, de preferat specializarea contabilitate;
- Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
- Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
- Operare in SAGA constituie avantaj.

Aptitudini necesare:
- Gandire logica, capacitate de organizare, analiza si sinteza date;
- Cunostinte temeinice de operare calculator: pachetul Microsoft Office, in special Microsoft Excel;
- Atentie la detalii;
- Responsabil, orientat spre rezultat;
- Corectitudine, seriozitate si abilitati de negociere;
- Rezistenta la stres;
- Team-player.

Oferim:
- Salariu atractiv – se negociaza in urma interviului;
- Contract de munca pe perioada nederminata;
- Loc de munca sigur intr-o companie in continua dezvoltare.

Daca prezinta interes pentru dvs. acest post vacant, asteptam CV-ul dvs. la adresa de e-mail: resurseumane90@gmail.com sau ne puteti contacta la numarul: 0747.559.043 pentru detalii.
Doar candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.