Asistente medicale, Pflegedienst

Firma din Germania, ofera locuri de munca pentru asistente medicale.
Pregatire necesara: Asistenta medicala
Asistenta medicala Pediatrie
Asistenta medicala Geriatrie
Nivel de pregatire dupa cerintele europene
Descrierea postului: Ingrijirea de baza(ajutor la spalat, imbracat, etc.)
Punerea in aplicare a tratamantului de ingrijire medicala
Punere in aplicare Traheotomia
Ingrijirea plagilor
Confruntarea cu toate echipamentele de ventilatie(echipamente, accesorii)
Administrare medicamente
Alimentare
Profilul postului: Disponibilitate pt. ingrijirea pacientilor in stare critica
(Informatie f.importanta: nu trebuie sa aveti cunostinte anterioare de ingrijire
intensiva)
Scris si citit in limba germana, trebuie sa fie capabil sa apeleze o ambulanta
Permis de conducere: Optimal
Salariul: Se plateste lunar, intre 1900 si 2100 Eur brut in primele 6 luni(aceasta este si
perioada de proba)
Dupa perioada de proba se negociaza un salar pana la 2500 Eur brut.
Perioada de formare: Se sprijina intensiv familiarizarea cu o noua munca
Timp de lucru: Schimb de zi 12 ore
Schimb de noapte 12 ore
174 ore pe luna
Orele suplimentare: Se compenseaza cu timp liber sau se platesc
Locul de munca: Serviciul de ingrijire(Pflegedienst)
Week-end: Se lucreaza in Week-end
Concediu: 24 zile lucratoare
Contract de munca: Perioada determinata sau nedeterminata-la intelegere dupa perioada de proba
Cazare si masa: Angajatorul asigura cazarea(gaseste si plateste cazarea)
Angajatul isi plateste mancarea
Documente necesare: Diploma de studii in copie si traducere legalizata
Diploma, Certificat sau Atestat de limba germana(Nivel B2, daca exista)
Lebenslauf cu fotografie
Documentele se trimit prin e-mail in format PDF

NU SE PERCEPE COMISION !
Angajarea se face printr-o firma din Romania, cu contract de munca legal.
Candidatul nu trebuie sa se deplaseze in Germania pt. Interviu.

INFORMATII: TEL: 0748854063
E-MAIL: oricejob@yahoo.com