Operator PC-Administrare Magazin Online- solicit angajare

Operator PC pentru magazin online- solicit angajare

5 ani experienta pe o pozitie similara, in cadrul unui magazin on-line;
Contact: 0770=998.103

- cunostinte solide de operare PC (MS OFFICE - Word, Excel, );
- abilitati de comunicare (verbala, scrisa) si de interrelationare;
- organizare, atentie la detalii, capacitate de planificare a propriei activitati;
- abilitatea de a desfasura simultan diferite activitati;
- capacitate de analiza si sinteza, gandire logica;
- atitudine pro-activa
- orientare spre client
- promovare si publicitate online - produse si website
- cunostinte limba engleza
elemente de promovare :
- facebook
- google si google adwords
- analiza trafic web si vizitatori unici pe zi
- analiza bugetara / pe click la nivel de judet / tara
- email marketing ( newsletters cu anunt expediat in 2 mil adrese mail )
- promovare prin directoare de inscriere romane si straine.
- optimizare SEO

servicii SEO Si promovare firma/ website / magazin online
-Promovare Online Firma si produse -magazin online
-inscriere in peste 4500 directoare romanesti si straine
-promovare facebook
-optimizare SEO
-facturare- Gestiune produse
-administrare web- Front Office- Back Office
-administrator magazine Online:
-postare produse
-preturi
-descriere
-poze
-afiliere clienti

RESPONSABILITATI:
• Alte servicii :
• contabilitate primara

-introduce marfa in stoc in baza documentelor de intrare;
-emite avize,facturi, efectueaza monetarul, raportul Z.
- raspunde patrimonial in temeiul art. 273 din Codul Muncii pentru orice lipsuri de bani (daca este cazul) din gestiunea sa conform angajamentului de plata
-emite, incaseaza facturi, -intocmeste receptiile, registrul de casa, raportul de gestiune;
-completeaza documentele fiscale conform legislatiei si normelelor interne, respecta circuitul documentelor, indosariaza actele( NIR-ul, facturile, raportul de gestiune);
-participa la efectuarea inventarelor periodice.

- completare NIR-uri,
- facturare si gestiune produse/ finante-gestionare stocuri
- promovare google si facebook website si produse
- administrare editare specificatii produse: ( preturi, poze, bannere publicitare, produse noi, promotii online la zile )
- afiliere si programe de afiliere
- inscrierea in directoar romanesti si straine a produselor si site ului

- preluarea si gestionarea comenzilor efectuate telefonic si on-line;
- coordoneaza implementarea magazinului online
- organizarea si participarea la sedintele de fotografiere a produselor, impreuna cu fotograful, si editarea in Photoshop a pozelor
- inregistrarea si centralizarea comenzilor; urmarirea comenzilor de la plasare pana la incasarea acestora;
- efectuarea de rapoarte solicitate de superiorul ierarhic si transmiterea lor in limita de timp stabilita;
- mentinerea relatiei cu firma de curierat si cu ceilalti furnizori de servicii, in vederea derularii optime a activitatii magazinului on line;
- oferirea de suport, telefonic si prin e-mail, tuturor clientilor magazinului on-line

Interviu Online:
1. numele magazinelor online pe care le-am administrat : starshiners.ro
2. am asigurat suport online (prin telefon sau chat) privind produsele
3. sunt potrivit pentru acest job deoarece lucrez in domeniu de 5 ani pe toate platformele eCommerce