Responsabil vanzari magazin on-line

Vino acum in echipa Medicland !!!

Asteptam CV-ul tau pe adresa de email : info@medicland.ro
Subiect : CV angajare responsabil magazin online

Candidatul ideal

Crestem echipa si ne pregatim pentru dezvoltarea afacerii.

Ne dorim ca persoana cu care vom colabora sa:
- Aiba spirit practic;
- Fie Instructiv si sa isi doreasca Autoperfectionare;
- Fie Consecvent;
- Fie Sprijinitor;
- Fie Realist;
- Aiba capacitate de Analiza si sinteza;
- Fie Constiincios;
- Aiba Coerenta si claritate in gandire;
- Aiba Capacitate de luare de decizii pe baza informatiilor concrete;
- Aiba abilitati de Planificare si actionare strategica;
- Lucreze eficient in echipa;
- Fie Adaptabil;
- Aiba Echilibru emotional in situatii de stres;
- Fie o persoana responsabila;
- Fie Creativ si sa aiba spirit de initiativa;

Descrierea jobului

Cerintele postului:
- Studii medii sau superioare (tehnice,medicale,economice);
- Abilitati bune de comunicare si negociere;
- Cunostinte foarte bune de operare PC;
- Limba engleza la nivel mediu;
- Permis de conducere categoria B, cu experienta.

Atributii:

- Coordonarea departamentul de vanzare si suport clienti.
- Comunica cu clientii care ne contacteaza telefonic sau prin mail sau prin support online.
- Ofera suport (informatii) colegilor din departament pentru buna desfasurare a activitatii.
- Preluarea, inregistrarea, confirmarea si gestionarea comenzilor efectuate telefonic, email si on-line;
- Operare, modificare a comenzilor in aplicatiile interne tinand cont de discutiile cu clientul si de disponibilitatea stocului.
- Emiterea documentelor necesare expedierii comenzilor si urmarirea acestora (factura, awb)
- Urmarirea comenzilor de la plasare pana la livrarea si incasarea acestora.
- Gesitonarea problemelor de retur a produselor si solutionarea acestora.
- Administreaza relatia cu furnizorii pentru obtinerea ofertelor actualizate, a promotiilor curente, a stocurilor si produsele nou aparute sau a disponibilitatii produselor.
- Verifica termenul de valabilitate al ofertelor, produselor, caracteristicilor acestora si o comunica departamentului Marketing.
- Realizeaza comenzile pentru produsele ce urmeaza a fi expuse in magazin sau pentru comenzile in curs.
- Concepe oferte pentru clientii care solicita oferte speciale.
- Atentioneaza in cazul in care sunt necesare actualizarea preturilor
- Raspunde de asigurarea volumului de marfa corespunzator, in magazin;
- Raspunde de informarea clientilor;
- Solutioneaza amiabil problemele aparute;
- Mentine ordinea si curatenia la locul de munca;
- Apara interesele firmei.