Recuiter

Clientul nostru este o companie slovaca activa pe piata de servicii de call center oferind servicii complete in acest domeniu, cu peste 950 de proiecte si campanii pentru clienti din toata Europa.

Responsabilitatile postului:
- Identificarea canalelor de recrutare;
- Conceperea si postarea anunturilor pentru posturile vacante;
- Selectia candidatilor in functie de cerintele postului si profilul candidatilor;
- Dezvoltarea surselor existente si identificarea de noi surse de recrutare si selectie de personal;
- Elaborarea regulilor de organizare si de lucru, sistemul de remunerare si beneficii;
- Crearea de programe de stimulare, evaluare si dezvoltare pentru angajati;
- Planificarea si realizarea instruirii noilor angajati;
- Intocmirea diferitelor rapoarte specifice departamenului de resurse umane;
- Contactarea candidatilor si sustinerea interviurilor cu acestia;
- Administrarea si mentinerea bazei de date a candidatilor implicati in procesele de recrutare din companie;
- Informarea candidatilor cu privire la rezultatul procesului de selectie;
- Asigurarea suportului in cadrul companiei cu privire la procesul de recrutare si evaluare interna a angajatilor.

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Studii medii/superioare;
- Experienta minima in domeniul recrutarii de personal;
- Cunostinte de limba engleza si de limba maghiara – obligatoriu;
- Cunostinte de navigare pe internet;
- Cunostinte de utilizare minime a pachetului Microsoft Office.

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Putere de convingere;
- Caracter deschis, proactiv;
- Atentie la detalii.

Se ofera:
- Salarizare atractiva;
- Tichete de masa: 15 ron/zi lucratoare, din a doua luna de angajare;
- Mediu de lucru placut;
- Program de lucru de luni-vineri, intr-un singur schimb.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon sau e-mail: cv@publiceuroconsulting.ro